Parapety z kamienia (głównie z granitu i marmurowe)


Parapety prosto od producenta

Parapety z kamienia stanowią ważny element pracach wykończeniowych. Kamień naturalny doskonale komponuje się z różnego rodzaju materiałami takimi, jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne, dlatego sprawdzi się praktycznie w każdym rodzaju aranżacji. Parapety z kamienia mogą mieć zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne.

Parapety zewnętrzne montuje się po to, żeby woda deszczowa mogła spływać w dół nie powodując zawilgocenia fragmentu ściany pod oknem. Ze względu na to, że narażone są one na działanie czynników atmosferycznych, powinny być wykonane z kamienia, który jest odporny na wilgoć i charakteryzuje się dużą trwałością. Dodatkowo na spodzie parapetów wykonywane są specjalne nacięcia, tzw. kapinosy, które zapobiegają przemieszczaniu się kropel wody w kierunku ściany budynku. Do zastosowań zewnętrznych najlepiej sprawdzą się parapety z granitu.

Parapety wewnętrzne kamienne zabezpieczają wnękę okienną przed uszkodzeniami i pełnią w pomieszczeniu funkcję dekoracyjną. Dokonując zakupu parapetu z kamienia nabywamy produkt, który posłuży nam przez dziesiątki lat, dlatego przy wyborze warto przyjrzeć się dokładnie poszczególnym rodzajom kamienia.