Płyty na posadzki i tarasy z kamienia


Posadzki są elementem wykończenia wnętrz, który z założenia ma nam posłużyć przez długie lata, dlatego przy ich wyborze nie powinniśmy się kierować chwilową modą tylko postawić na sprawdzone materiały, które są nie tylko estetyczne, ale także wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Takim materiałem jest kamień naturalny, który od najdawniejszych czasów stosowany był w budownictwie i po dziś dzień wykorzystywany jest jako materiał wykończeniowy zarówno w eleganckich, tradycyjnych wnętrzach, jak i w typowo nowoczesnych aranżacjach, które bazują na naturalnych, ekologicznych rozwiązaniach.

Posadzki z kamienia naturalnego łączą w sobie zalety takie, jak piękno i funkcjonalność. Są przy tym niezwykle uniwersalne i trwałe. Decydując się na posadzki marmurowe lub granitowe możemy mieć pewność, że nigdy nie wyjdą one z mody. Kamień naturalny stosowany jest w pomieszczeniach od setek lat i nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek miałoby się to zmienić. Wykonuje się z niego także tarasy z kamienia i posadzki zewnętrzne. Jest materiałem w pełni ekologicznym, który harmonijnie łączy się z otoczeniem i daje wiele możliwości aranżacyjnych. Choć twardy i odporny na upływ czasu, jest jednocześnie niezwykłym surowcem, który daje możliwość połączenia w projekcie tego co stałe, z tym co ulotne.

Tarasy z kamienia

We współczesnym budownictwie coraz częściej dąży się do tego, żeby dom wkomponowywał się w otaczający krajobraz i był niejako połączony z przestrzenią ogrodową. Można osiągnąć ten efekt wprowadzając liczne przeszklenia i wykorzystując płyty z tego samego rodzaju kamienia naturalnego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Tarasy z kamienia stanowią wtedy swego rodzaju przedłużenie salonu, który staje się dzięki temu zabiegowi bardziej przestronny i harmonijnie łączy się z ogrodem.

Posadzki marmurowe

Materiałem szczególnie chętnie wykorzystywanym do wykończenia wnętrz jest marmur, który jest kamieniem bardzo wytwornym i eleganckim. Niektóre gatunki marmuru posiadają wyjątkową, pasiastą lub usianą żyłkami strukturę. Kamień ten dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, od białej i szarej, przez różową i zieloną, po czerwoną i czarną.